Nowe badania sugerują, że utrata pamięci jest wczesnym objawem wysokiego ciśnienia krwi. Oto proste sposoby na obniżenie ryzyka problemów z ciśnieniem krwi i wyeliminowanie impulsów mózgowych.

Nadciśnienie od dawna znane jest jako cicha choroba, ale nowe badania pokazują, że ma jeden zaskakujący wczesny objaw: utratę pamięci. Wcześniejsze badania pokazują, że wysokie ciśnienie krwi jest kluczowym czynnikiem ryzyka w:rozwijająca się demencjaw późniejszym życiu, mówi doktor medycyny Natasha Bhuyan, lekarz rodzinny z Phoenix. Te odkrycia wskazują, że ciśnienie krwi odgrywa rolę w pamięci już w wieku 50 lat. Rzeczywiście, dorośli z wysokim ciśnieniem krwi byli czterokrotnie bardziej narażeni na wczesną utratę pamięci. Czemu? Problemy związane z ciśnieniem krwi może prowadzić do utraty przepływu krwi do mózgu, pozbawiając komórki mózgowe tlenu i składników odżywczych, których potrzebują do prawidłowego funkcjonowania.

Leki na receptę są złotym standardem w przypadku nadciśnienia, ale nie są pozbawione skutków ubocznych, od bezsenności po zawroty głowy. Dobra wiadomość: możesz podjąć kroki, aby zwalczyć nadciśnienie oraz zredukować plamki mózgowe dzięki tym naturalnym strategiom.Najlepszy łyk: filiżanka joe.

Według naukowców, którzy piją kawę, są prawie siedem razy mniej narażeni na wysokie ciśnienie krwi niż ci, którzy pomijają napar. Medycyna przyrodnicza. Lekarz medycyny wewnętrznej Spencer Kroll mówi, że to zasługa polifenoli zawartych w kawie , rozpuszczalny błonnik i potas — z których wszystkie mająkorzyści dla serca. Ponadto, dodaje, dane sugerują, że popijanie od 1 do 2 filiżanek kawy dziennie może rozluźnić tętnice i obniżyć ciśnienie krwi. Ponadto badania przeprowadzone na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa wskazują, że kofeina zawarta w około dwóch filiżankach kawy aktywuje norepinefrynę, aby poprawić pamięć długotrwałą. Wskazówka: australijscy naukowcy odkryli, że zbyt dużo kofeiny może w rzeczywistości podnieść ciśnienie krwi, więc ogranicz się do pięciu filiżanek dziennie.

Najlepsze ćwiczenie: spacer z przyjaciółmi.

Ćwiczenia skutecznie obniżają ciśnienie krwi i nie muszą być „trudne”, mówi dr Donna Arnett, dziekan University of Kentucky College of Public Health. Co więcej, codzienny spacer również przyspiesza wzrost komórek mózgowych, zmniejszając ryzyko problemów z pamięcią o 28 procent, twierdzą naukowcy z University of Illinois w Urbana-Champaign. Arnett zaleca szybki 30-minutowy spacer przez pięć dni w tygodniu — jeśli potrafisz mówić, ale jesteś zbyt zdyszany, by śpiewać, to jest to właściwe tempo. Regularna aktywność wzmacnia serce, zauważa dr Kroll. Silniejsze serce może pompować więcej krwi przy mniejszym wysiłku, obniżając ciśnienie krwi. Bonus: Wykazano, że chodzenie z przyjacielemniższe ciśnienie krwinawet o 12 punktów i zmniejsz o połowę ryzyko utraty pamięci.

Najlepsze jedzenie: siemię lniane.

Według raportu opublikowanego w czasopiśmie, nasiona lnu są bogate w kwas alfa-linolowy (ALA), lignany i błonnik, które razem działają rozluźniająco na tętnice, ułatwiając przepływ krwi — wystarczy, aby obniżyć ciśnienie krwi o 15 punktów. Nadciśnienie. ALA w lnie pomaga również mózgowi formować się i cementować ścieżki nerwowe poprawić pamięć . ALA zwiększa produkcję czynnik neurotroficzny pochodzenia mózgowego, wyjaśnia Alicia Galvin, RD, dietetyk rezydent w Sovereign Laboratories. Pomaga to chronić komórki mózgowe przed degeneracją. Aby uzyskać korzyści, zaleca włączenie 1 łyżki stołowej. mielonego siemienia lnianego do codziennej diety, sugerując: Dodaj je do ugotowanych płatków owsianych, płatków śniadaniowych lub koktajli lub upiecz je jako babeczki i chleb.

Ta historia pierwotnie ukazała się w naszym magazynie drukowanym.