Jeśli chodzi o twoją typową filiżankę Joe, prawdopodobnie dużo myślałeś o tym, co do niej wkładasz i kiedy masz ją w ciągu dnia. Ale czy myślałeś też o tym, jak może boleć twoje zęby?

Kawa może wydawać się konieczna, aby pomóc Ci funkcjonować, ale z czasem może również zrujnować usta. Na szczęście wiedza o tym, jak i kiedy dbać o zęby, może mieć znaczenie.

Czy kawa jest szkodliwa dla zębów?

Kawa może smakować pysznie i dodawać energii, ale może również tworzyć kwaśną pożywkę dla bakterii w jamie ustnej, co przy długotrwałym spożywaniu może prowadzić do próchnicy zębów i erozji szkliwa.Ponadto kawa zawiera garbniki , które są cząsteczkami, które powodują, że związki koloru przyklejają się do zębów i wydzielają białawy lub żółty kolor. Nawet jedna filiżanka Kawa może przebarwiać zęby, ale z czasem prowadzi do bardziej zauważalnych przebarwień.

Kiedy najlepiej myć zęby podczas picia kawy?

Podczas gdy eksperci twierdzą, że nie pije Kawa w ogóle byłoby idealne dla zdrowia zębów, pominięcie tej filiżanki Joe może nie wydawać się opcją dla wielu osób.

Jeśli chcesz dostać poranny kubek, ale nie chcesz widzieć tak wielu negatywnych skutków dla zębów, eksperci zalecają mycie zębów zanim pijesz. Może wydawać się to sprzeczne z intuicją, ale czyści zęby, a także działa jako bariera chroniąca wcześniej szkliwo. Pomyśl o tym jako o środku zapobiegawczym.

Tymczasem szczoteczka do zębów po Piję kawę może faktycznie jeszcze bardziej osłabić szkliwa, a także sprawić, że plamy pozostaną jeszcze dłużej. Jeśli chcesz coś zrobić po filiżance kawy, po prostu plusk wody w ustach przed spłukaniem w zlewie. W przeciwnym razie twoja ślina, która ma neutralne pH, rozwiąże te substancje chemiczne w kawie w ciągu pół godziny.

Upewnienie się, że masz dobrą szczoteczkę przed każdą filiżanką kawy, może wydawać się dużo, ale to bije na głowę problemy z zębami!