Pomimo cierpienia na astmę i trudności z dotrzymaniem kroku wnukom, 50-letnia Kate Marlowe nie mogła rzucić palenia. Potem odkryła, że ​​trening siłowy w domu robi różnicę.

Ty śmiało, dogonię cię w domu, sapnęła Kate. Oparła ręce na kolanach i zaczerpnęła powietrza, obserwując, jak jej rodzina znika na zalesionym szlaku, zanim odwróciła się i skierowała do domu.

Moja rodzina uwielbia zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak piesze wędrówki, ale trudno mi było nadążyć, ponieważ miałam skurcze oskrzeli wywołane paleniem lub astmę w wyniku palenia, mówi Kate. W chłodne jesienne dni nie mogłam nawet siedzieć na werandzie, bo zimne powietrze bolało moje wrażliwe płuca. Wiedziałem, że to z powodu mojego palenia, ale tak trudno było mi odpuścić.Utknął i sfrustrowany

Papierosy odkryłam jako zbuntowana nastolatka. Na początku paliłem tylko w weekendy towarzyskie, ale z wiekiem papierosy stały się moim środkiem przeciwstresowym. Uczę w trzeciej klasie, aw Ohio trzecioklasiści mają egzaminy państwowe. Jeśli nie zdadzą, nie idą dalej. Jako osoba odpowiedzialna za ich przygotowanie byłem pod dużą presją. Ciężko mi było uspokoić swój umysł, ale zatrzymanie się na przerwę na papierosa zapewniło mi bardzo potrzebne psychiczne uwolnienie. Na początku każdego roku szkolnego, jak w zegarku, codziennie przechodziłem z pół paczki do pełnej paczki papierosów.

Ale moja strategia samoukojenia nie była bez konsekwencji. Zachorowałem na astmę palacza i przez większość jesieni i zimy byłem uzależniony od trzech różnych leków, inhalatora ratunkowego i inhalatora podtrzymującego. Każdego roku opuszczałabym przynajmniej tydzień szkoły z ciężkim zapaleniem oskrzeli. Co więcej, nie mogłam robić wielu zajęć na świeżym powietrzu, które uwielbia moja rodzina, ponieważ miałam trudności z oddychaniem. Chciałem tworzyć wspomnienia z moimi wnukami, ale fizycznie nie mogłem i złamało mi to serce.

Przez lata próbowałem rzucić palenie prawdopodobnie 10 razy. Próbowałem różnych rzeczy, które działały krótkotrwale, ale mam chorobę żołądka, więc nie mogę używać żadnych popularnych środków, takich jak plastry czy pigułki. A kiedy zaczął się rok szkolny, papierosy tam były, wołając moje imię.

Nareszcie wolny

Pewnego dnia rozmawiałem ze współpracowniczką, kiedy wspomniała, że ​​jest trenerem z Sylwetka plażowa , platforma do treningu siłowego w domu, i zachęciła mnie do wypróbowania jednego z ich programów ćwiczeń. Byłem niezdecydowany, ponieważ miałem wkrótce skończyć 50 lat i nie sądziłem, że moje ciało może już robić takie rzeczy. Miałem chroniczny ból pleców i stawów po wypadku samochodowym, w którym brałem udział 25 lat temu, i nadwagę, która sprawiała, że ​​denerwowałem się próbując ćwiczyć. Poza tym, między moimi młodymi studentami a siedmioma wnukami, nie sądziłem, że mam czas ani energię. Ale mój współpracownik zapewnił mnie, że będzie warto, więc w końcu się zapisałam.

Program, który promowali w tamtym czasie, nazywał się Morning Meltdown 100 i obejmuje trening siłowy z cardio. Treningi były krótkie, tylko 20 lub 25 minut, więc wydawało się to wykonalne. Postanowiłem w tym samym czasie rzucić papierosy. W dniach poprzedzających program spędziłem dużo czasu myśląc o tym, jak rzucenie palenia pozwoli mi zobaczyć, jak moje wnuki dorastają, i pracowałem nad wprowadzeniem kilku małych, zdrowych zmian, takich jak pójście na spacer, kiedy zapragnąłem papierosa. Pierwszy trening był ciężki. ja nigdyużywane wagiwcześniej i walczyłem z trudniejszymi ruchami, ale mój trener zachęcał mnie, bym się tego trzymała.

Zacząłem wcześnie wstawać, aby ćwiczyć przed szkołą, a ukończenie wyzwania rano sprawiło, że czułem się, jakbym mógł mówić „nie” papierosom przez cały dzień.

Przez pierwsze kilka tygodni ciągnęłam się i miałam do czynienia z okazjonalnym pragnieniem palenia, ale potem nagle moja energia odskoczyła i zaczęła rosnąć. Zauważyłem, że oddycham łatwiej, a mój apetyt na papierosa zniknął.

Po miesiącu moje stawy już nie bolą, a ja też zaczęłam chudnąć! Poczułam się silniejsza i bardziej energiczna, co pozwoliło mi bardziej zaangażować się w kontakt z moimi uczniami i wnukami.

Ćwiczenia fizyczne nie tylko sprawiły, że poczułam się silniejsza fizycznie, ale także pomogły mi w zdrowy sposób radzić sobie ze stresem. Czułem się tak dobrze, że wypróbowałem cztery inne programy Beachbody, a nawet sam zostałem trenerem (możesz mnie znaleźć na Instagramie pod adresem kate_marlowe_ ).

Mój układ odpornościowy drastycznie się poprawił. Zeszłej zimy wziąłem tylko dwa dni chorobowe, kiedy normalnie potrzebowałbym 10, a na wiosnę zostałem tylko jeden lek na alergię — koniec z inhalatorami! Tego lata cieszę się zabawą na świeżym powietrzu z rodziną, nie martwiąc się o nadążanie lub chęć palenia. Nie czułam się tak dobrze, odkąd byłam nastolatką!

Jak ćwiczenia ułatwiają zerwanie z nałogiem nikotyny.

Ćwiczenia mogą być potężnym narzędziem, gdy próbujesz rzucić palenie, mówi dr Sarah Linke, profesor nadzwyczajny na UC San Diego, która bada rzucanie palenia. Nikotyna zawarta w papierosach wyzwala w mózgu uwalnianie substancji poprawiających samopoczucie, a kiedy nagle przestajesz palić, mózg doświadcza wycofania, wyjaśnia. Ale ćwicz także uwalnia te chemikalia, dzięki czemu jest atrakcyjną i znacznie zdrowszą alternatywą dla palenia.

Pomocne może być również opracowanie rutyny. Zdrowe zachowania, takie jak ćwiczenia, sprawiają, że ludzie czują się wzmocnieni, co pomaga w dalszym cyklu wyboru zdrowych zachowań, mówi Linke. Zapłata: badanie w Badania nad nikotyną i tytoniem odkryli, że kiedy palacze otrzymywali poradnictwo, plastry nikotynowe i 12 tygodni treningu oporowego, dwa razy częściej zgłaszali, że nie palili, niż ci, którzy otrzymywali tylko poradnictwo i plastry.

Aby uzyskać korzyści, postępuj zgodnie ze wskazówkami Kate Marlowe i ćwicz przez 20 minut do sześciu dni w tygodniu. Rodzaj treningu jest mniej ważny niż wykonywanie go konsekwentnie. Jeśli szukasz bezpłatnego treningu, takiego jak trening Kate, który zawiera ciężary, spróbuj wyszukać podstawowy trening siłowy w YouTube.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w naszym magazynie drukowanym, Pierwszy dla kobiet .

Piszemy o produktach, które naszym zdaniem spodobają się naszym czytelnikom. Jeśli je kupisz, otrzymamy niewielką część przychodów od dostawcy.