Ważną częścią zestawu narzędzi dekoratora, która często jest pomijana, są lustra, które są natychmiastowym źródłem światła, które może wiele zdziałać, aby zmienić przestrzeń. Oto, jak sprawić, by w Twoim domu wykorzystały swoją magię.

As przestrzeni.

Lustra mają fantastyczne właściwości poprawiające przestrzeń, ponieważ w zasadzie podwajają wygląd tego, co znajduje się w pomieszczeniu. Z tego powodu są świetnym dodatkiem do przedpokoju, w którym możesz zastanawiać się, jak je udekorować.

Jeśli w twoim przedpokoju (a właściwie w jakimkolwiek pomieszczeniu) jest trochę ciemno, rozjaśnią go oodbijając się wokół światła. Świetnym posunięciem jest również umieszczenie lustra naprzeciw dzieła sztuki — natychmiast zainteresuje zwykłą ścianę. Stojący wartownik na końcu korytarza, podobnie jak ten, podkreślają również długość przestrzeni. I oczywiście w przedpokoju lustro przydaje się do ostatniej chwili włosów, makijażu, stroju lub szpinaku w kontroli zębów!Trójka to nie tłum.

Jeśli zamierzaszmieć lustro w swojej sypialni, dlaczego nie zrobić z tego elementu dekoracyjnego? Jak pokazuje ten pokój, praca z lustrami jest nieco podobna do pracy ze sztuką, ponieważ lustra działają pięknie w parach, trójkach lub czwórkach – masz obraz.

Główna decyzja, jaką należy podjąć, to czy wybrać grupę różnych luster w stylu galerii, czy schludne, symetryczne zawieszenie dwóch lub więcej takich samych luster. Pierwsze podejście zapewni bardziej żywy, dynamiczny efekt, podczas gdy drugie sprawi, że pomieszczenie będzie spokojne i skomponowane.

Niech to będzie sztuka.

Jeśli nie jesteś miłośnikiem sztuki, to salon lub sypialnia to miejsce, w którym lustra mogą stać się głównym elementem. Jeśli masz szczęście mieć widok, lustro wniesie to do pokojujako dzieło sztuki samo w sobie. Jeśli taki jest cel, im większe lustro, tym lepiej.

Możesz także oprzeć go o ścianę, aby stworzyć wrażenie galerii. Niepowtarzalne lustra zaprzyjaźniają się również ze sztuką. Na przykład lustro nad kominkiem może być otoczone dwoma dziełami sztuki o tym samym rozmiarze lub odwrotnie, gdzie zgrupowanie czterech dzieł sztuki w dopasowanych ramach wyglądałoby świetnie w otoczeniu pary dopasowanych luster. Okrągłe lustra i lustra łukowe również będą się wyróżniać i doskonale komponują się z zaokrąglonymi meblami.

Wskazówka: Lustra uwielbiają świece. W każdym pomieszczeniu z lustrem świeca jest niemal koniecznością, ponieważ tak pięknie odbija światło świec. Stwórz nastrój na przyjęcia z mnóstwem świec stojących przed lustrem na kominku i stwórz luksusową strefę relaksu w swojej łazience lub sypialni ze świecami ustawionymi przed lustrem lub naprzeciw niego.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie, Domy do miłości .