Jabłka są jednym z podstawowych owoców, które dorastałem, jedząc przez cały czas — niezależnie od tego, czy były pokrojone i posmarowane masłem orzechowym, czy upieczone w cieście. Podczas gdy moja miłość do owoców przeniosła się w dorosłość, zdarzają się chwile, kiedy kupuję więcej jabłek niż potrzebuję i muszę wyrzucać zepsute. Zawsze chciałem się nauczyć, jak zrobić domowy sok jabłkowy bez wymyślnej sokowirówki, aby uniknąć tego problemu. Na szczęście moje modlitwy zostały wysłuchane prostym włamaniem do zamrażarki!

Jak zrobić domowy sok jabłkowy?

Prawdopodobnie nie jestem sam, kiedy mówię, że TikTok to kopalnia najnowszych i najlepszych wskazówek kulinarnych. W szczególności szef kuchni i autor książki kucharskiej Konto TikTok Eitana Bernatha to jeden z moich nowych faworytów, zwłaszcza po jego pieczone ziemniaki majonezowe to sprawiło, że internet wrzał. Tym razem dzieli się prostą metodą na zrobienie od podstaw soku jabłkowego, którą zdecydowanie warto spróbować.

Najpierw umieszcza dwa całe jabłka (dowolnej odmiany) w swojej zamrażarce na osiem godzin, aż są całkowicie zamrożone . Gdy jabłka są zestalone, doprowadza je do temperatury pokojowej na około trzy godziny, aż zostaną rozmrożone i będą papkowate. Za pomocą rąk wyciska sok z każdego jabłka przez sitko do miski, aby oddzielić sok od miąższu i nasion.



Następnie bierze łyk soku i wyraża szczerą opinię. Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak robi domowy sok jabłkowy:

@eitan

Ten hack zdmuchnie TWÓJ UMYSŁ! #jabłko #smakosz #włamać się #mniam

♬ oryginalny dźwięk – Eitan Bernath

Kiedy to wypróbowałem, użyłem siedmiudojrzałe jabłka Fujii postępuj zgodnie z instrukcjami z filmu. Taka ilość jabłek wywarła około ośmiu uncji soku, co wystarczyło na standardową szklankę. Na pierwszy rzut oka szybko zdałem sobie sprawę, że to wcale nie przypomina soku jabłkowego kupionego w sklepie.

Był lekko musujący i miał jasnoróżowy, półprzezroczysty kolor. Szybko zakochałam się w tym, że smakowałam tylko ze świeżym jabłkowym smakiem. Nie trzeba było dodawać cukru, bo jabłka były wystarczająco dojrzałe i słodkie. Byłem zachwycony, że zamrażanie i rozmrażanie jabłek było rozwiązaniem od samego początku do robienia domowego soku bez drogiej sokowirówki.

Domowy sok jabłkowy

Aleksandria Brooks

Chociaż wymaga to trochę cierpliwości i smarowania łokci, z pewnością użyję tej sztuczki, aby zamienić nieużywane jabłka w świeżo wyciśnięty sok. Jeśli wolisz wybrać szybszą trasę, wywal to Francuska prasa użyjesz do porannej kawy i zacznij wyciskać sok!